Články

V Mladé Vožici byl z JH Cycling nejúspěšnější Meldy. Meldy si i přes technické problémy dojel na krátké trati po výborném výkonu pro 1. místo kategorie C2. V celkovém umístění Meldy protnul pásku jako druhý.

Na krátké trati také startoval Michal, který obsadil 5. místo ve skupině A2 a celkově dojel do cíle na 20. místě. Posledním startujícím na krátké trati byl Heřmi, který po pádu bohužel závod nedokončil.

Na dlouhé trati jsme tentokrát měli jen jednoho zástupce a tím byl Tybi. Tybimu se podařilo vybojovat 5. místo ve skupině B1 a celkově se umístil na 10. místě.

Číst

Na 5. závod Galaxy série 2016 – Galaxy Kenda Zručský maraton v Kácově u Zruče nad Sázavou vvyrazili závodit Meldy (kratší trať 36 km) a Tybi (dlouhá trať 72 km).
Start a cíl závodu byl situován v areálu Sporthotelu Kácov.
Trasa závodu vedla Posázavím mezi městy Kácov a Zruč nad Sázavou, byla včleněna i do údolí Čestínského potokoa. Na okruhu museli závodníci překonat dva brody přes potok a výjezd na hřeben vrchu Jordánu nedaleko obce Řendějov.
Meldyho, který měl závod skvěle rozjetý a bojoval o přední příčky, potkal zhruba v půlce závodu defekt a tak se nakonec musel spokojit s 24. místem celkově/14. v kategorii.
Tybi dojel celkově na 3.místě/2. v kategorii.

Číst

„Novácký“ závod horských kol pro širokou veřejnost s názvem Nova Cup přivítal na startu české a slovenské elitní jezdce a známé tváře televize Nova. Největší ze závodů podniku Mercedes-Benz Bike Cup 2016 nabídl 24. září v Mikulově jednotlivcům a pětičlenným týmům pohodové tratě, kterou byla Nova jízda 24km a hlavní závod měřící 55 km. Našim bajkerům, kteří na závodech běžně jezdí kratší tratě, nedovolila hanba postavit se na start Nova fitness jízdy určené primárně pro rodiny s dětmi a tak závodili na delší trase s elitními jezdci ČR a SK.
Závod odstartoval z mikulovského historického Náměstí, odkud vedl malebnou trasou přes Svatý kopeček, dále Mariánským mlýnem kolem Mušlovských rybníků. Dále závodníci projíždeli nádhernými sedleckými vinicemi, odkud dojeli až k Lednickým rybníkům. Závěr Nova jízdy vedl známým Lednicko-Valtickým areálem, přes který se jezdci dostali zpět do Mikulova. Trasa A „hlavní závod“ pokračovala vesnicemi Bavory a Perná do archeologických dominant Horní a Dolní Věstonice, odkud se přes Pavlov a Kletnice závodníci vrátili zpět do Mikulova.
Z našich borců cílem prolétl nejrychleji Jarda.Umístil se na celkovém 17.místě/7.v kategorii. Tybi se umístil celkově 20./8.v kategorii. Meldy se umístil celkově 34./5.v kategorii. Michal se umístil celkově 59./18.v kategorii a Širhy celkově dojel 126./27.v kategorii. Vítězové závodu získali hodnotné prize money a věcné ceny, oceněn byl také JH Cycling za 2.nejlepší tým celého seriálu Mercedes-Benz Bike Cup 2016.
Nejen naši závodníci se shodli, že funclub JH Cycling byl nádhernou ozdobou maratonu v Mikulově a tím bychom chtěli našim fanynkám poděkovat za veškerou podporu a výbornou propagaci týmu JH Cycling:-)

Číst

Mokro, zima, bahno, déšť...i tak by se dal definovat první závod sezóny Radouňské okruhy.  Do tohoto závodu naskočili také 3 naši borci v dresech JH Cycling Lukáš Š., Honza a Jarda. 

Závod dlouhé trati odstartoval do svého prvního kola za mírného deště, díky vlažnému tempu se téměř celé startovní pole udrželo až k prvnímu stoupání pohromadě. Po rovinatém úseku vedoucím skrz vesnici přišel nájezd do lesů, kde se trasa pohupovala nahoru a dolu po měřáku nadmořské výšky, než vystoupala téměř až k Čertovu kameni. Odsud se trasa již pozvolným tempem svážela směrem k Dolní Radouni, odkud se zase trochu profilově zkrabatila až do cíle. Tolik k 21 km dlouhému okruhu, který se v rámci dlouhé tratě opakoval dvakrát. Borci na krátké absolvovali okruh jednou. Díky profilu a počasí byla trať na úvod sezóny trochu náročnější.

Na dlouhé trati společně odstartovali Lukáš s Jardou, kde Lukáš bohužel doplatil na svou "zimní přípravu", většinu cesty se trápil a dojel tedy až ke konci startovní listiny. To samé se naštěstí nedá říci o Jardovi, který si úvod sezóny opravdu užil a již od začátku se držel v čele startovního pole. Při nájezdu do druhého okruhu byl v čele vedoucí dvojičky s mírným náskokem. Ke konci druhého kola bohužel na jednom z mnoha blátivých úseků Jarda ztratil kontakt s pozdějším vítězem a již ho nedokázal dotáhnout.

Závod na krátké trati měl dramatičtější průběh, ale Honza se s ním popral více jak bravurně. I když nedokázal se soupeři udržet tempo v kopcích, dokázal je dohnat při sjezdech připomínajících skluzavku. V druhé polovině už ztrátu zcela stáhnout nedokázal, a tak odjel polovinu závodu osamocen za vítězem.

Číst

Na Den vítězství se Martin s Jardou poprali o pomyslnou korunku Štamberského krále. Závod „O Štamberského krále“, konaný ve Lhotce u Mrákotína, nabídl atraktivní lesní okruh měřící 2,6 km. Na okruhu můžeme najít jak prudké výjezdy a sjezdy, tak i technické pasáže mezi kameny. 

V těchto náročných pasážích trpí nejen technika, ale celé tělo. Právě na tuto pasáž doplatil Martin, který po projetí prvního úseku zaznamenal defekt na předním kole a naděje na umístěni pro něj tímto skončila.

Jarda startující v kategorii M30 měl více štěstí. V závodě na 7 kol se umístil na 11 místě, kdy poslední kolo dokončit nemohl z důvodu předjetí vedoucím závodníkem. I tak byl však s průběhem závodu spokojený a pochvaloval si nabyté zkušenosti z technicky náročné trati.

Číst

V sobotu 24.6. se konal CANNONDALE Juris Real MTB Maraton v Kamenici nad Lipou... Akce, na které jsme samozřejmě nemohli chybět! 
A pro nás o to významnější, že jsme mohli poprvé představit nové dresy! 
 

Tentokrát měl náš tým hojnou účast a tak jsme se postavili na start krátké (28 km) i dlouhé trasy (56 km). 
Dlouhou trasu si užil Tybi spolu s Danem. Na krátké trase se vyřádili Heřmi, Meldy, Širhy, Aleš, Tomáš, Michal a Mikuláš.
Místo na bedně si nakonec vydupal Heřmi (3. místo), jemuž patří velká gratulace! 
Kompletní výsledky k vidění také zde: http://live.results.cz/livepro.php?event=201740mtbkamenicenl

Díky všem závodníkům, pořadatelům, divákům, fanouškům a především našim sponzorům!

Číst

Kontakt