Radouňské okruhy 2017

Radouňské okruhy 2017

Mokro, zima, bahno, déšť...i tak by se dal definovat první závod sezóny Radouňské okruhy.  Do tohoto závodu naskočili také 3 naši borci v dresech JH Cycling Lukáš Š., Honza a Jarda. 

Závod dlouhé trati odstartoval do svého prvního kola za mírného deště, díky vlažnému tempu se téměř celé startovní pole udrželo až k prvnímu stoupání pohromadě. Po rovinatém úseku vedoucím skrz vesnici přišel nájezd do lesů, kde se trasa pohupovala nahoru a dolu po měřáku nadmořské výšky, než vystoupala téměř až k Čertovu kameni. Odsud se trasa již pozvolným tempem svážela směrem k Dolní Radouni, odkud se zase trochu profilově zkrabatila až do cíle. Tolik k 21 km dlouhému okruhu, který se v rámci dlouhé tratě opakoval dvakrát. Borci na krátké absolvovali okruh jednou. Díky profilu a počasí byla trať na úvod sezóny trochu náročnější.

Na dlouhé trati společně odstartovali Lukáš s Jardou, kde Lukáš bohužel doplatil na svou "zimní přípravu", většinu cesty se trápil a dojel tedy až ke konci startovní listiny. To samé se naštěstí nedá říci o Jardovi, který si úvod sezóny opravdu užil a již od začátku se držel v čele startovního pole. Při nájezdu do druhého okruhu byl v čele vedoucí dvojičky s mírným náskokem. Ke konci druhého kola bohužel na jednom z mnoha blátivých úseků Jarda ztratil kontakt s pozdějším vítězem a již ho nedokázal dotáhnout.

Závod na krátké trati měl dramatičtější průběh, ale Honza se s ním popral více jak bravurně. I když nedokázal se soupeři udržet tempo v kopcích, dokázal je dohnat při sjezdech připomínajících skluzavku. V druhé polovině už ztrátu zcela stáhnout nedokázal, a tak odjel polovinu závodu osamocen za vítězem.

Kontakt