Mercedes-Benz Bike Cup Mikulov

Mercedes-Benz Bike Cup Mikulov

„Novácký“ závod horských kol pro širokou veřejnost s názvem Nova Cup přivítal na startu české a slovenské elitní jezdce a známé tváře televize Nova. Největší ze závodů podniku Mercedes-Benz Bike Cup 2016 nabídl 24. září v Mikulově jednotlivcům a pětičlenným týmům pohodové tratě, kterou byla Nova jízda 24km a hlavní závod měřící 55 km. Našim bajkerům, kteří na závodech běžně jezdí kratší tratě, nedovolila hanba postavit se na start Nova fitness jízdy určené primárně pro rodiny s dětmi a tak závodili na delší trase s elitními jezdci ČR a SK.
Závod odstartoval z mikulovského historického Náměstí, odkud vedl malebnou trasou přes Svatý kopeček, dále Mariánským mlýnem kolem Mušlovských rybníků. Dále závodníci projíždeli nádhernými sedleckými vinicemi, odkud dojeli až k Lednickým rybníkům. Závěr Nova jízdy vedl známým Lednicko-Valtickým areálem, přes který se jezdci dostali zpět do Mikulova. Trasa A „hlavní závod“ pokračovala vesnicemi Bavory a Perná do archeologických dominant Horní a Dolní Věstonice, odkud se přes Pavlov a Kletnice závodníci vrátili zpět do Mikulova.
Z našich borců cílem prolétl nejrychleji Jarda.Umístil se na celkovém 17.místě/7.v kategorii. Tybi se umístil celkově 20./8.v kategorii. Meldy se umístil celkově 34./5.v kategorii. Michal se umístil celkově 59./18.v kategorii a Širhy celkově dojel 126./27.v kategorii. Vítězové závodu získali hodnotné prize money a věcné ceny, oceněn byl také JH Cycling za 2.nejlepší tým celého seriálu Mercedes-Benz Bike Cup 2016.
Nejen naši závodníci se shodli, že funclub JH Cycling byl nádhernou ozdobou maratonu v Mikulově a tím bychom chtěli našim fanynkám poděkovat za veškerou podporu a výbornou propagaci týmu JH Cycling:-)

Kontakt